Czy na wszystkich powierzchniach da się nanieść nadruk reklamowy?

2023-01-18
Czy na wszystkich powierzchniach da się nanieść nadruk reklamowy?

W dzisiejszych czasach marketing ma ogromne znaczenie i stanowi podstawę wzrostu zarówno małych, jak i dużych firm. Oczywiście budżet dedykowany na tego rodzaju działania jest przeważnie ograniczony. Każdy krok powinien więc być dobrze przemyślany. Powstaje więc pytanie: czy nadruki reklamowe można nanieść na każdą powierzchnię? Temat ten omawiamy w naszym artykule.
 

Czy na każdej powierzchni można drukować?

Dzięki nowoczesnym urządzeniom oraz dużej wiedzy, jaką obecnie dysponujemy, tworzenie nadruków reklamowych jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Co ważne, wysokiej jakości elementy graficzne można nanieść na każdą powierzchnię.

Chodzi m.in. o:

  • papier o różnej gramaturze, od materiałów bardzo cienkich, aż po wytrzymałą tekturę,
  • tkaniny, takie jak bawełna, len, czy inne trwałe propozycje,
  • plastikowe elementy, takie jak m.in. plandeki do naczep samochodowych.

Należy oczywiście pamiętać, że każdy z materiałów ma inne właściwości, wymaga zastosowanie odmiennej techniki i będzie wyróżniał się odmienną trwałością.
 

Właściwa technika ma znaczenie

Oczywiście dobranie właściwej techniki zależy od decyzji specjalistów, którzy najlepiej wiedzą, jakie czynniki wziąć pod uwagę w danej sytuacji.

Należy jednak pamiętać, że metody znakowania dobierane są w zależności od:

  • materiału na którym tworzymy,
  • efektu końcowego, który chcemy osiągnąć,
  • nakładu, jaki planujemy stworzyć.

Jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz wypromować swoje usługi lub produkty, zachęcamy Cię do sprawdzenia naszej oferty. Proponujemy wykonanie wysokiej jakości materiałów, które możesz wręczyć swoim klientom i kontrahentom. Chodzi m.in. o czapki, koszule firmowe z logo, czy eko torby. Tworzone przez nas nadruki wyróżniają się doskonałą trwałością, jakością kolorów i świetną estetyką.

wróć do aktualności