Darmowa dostawa

Na terenie Krakowa

Skontaktuj się telefonicznie

Zadzwoń teraz: 12 419 22 59

Dlaczego warto korzystać z nadruku UV na gadżetach reklamowych?

2021-10-13
Dlaczego warto korzystać z nadruku UV na gadżetach reklamowych?

Mimo tego, że firmy inwestują coraz więcej w promocję w Internecie, to tradycyjne formy marketingu nadal są bardzo ważne. Mowa tutaj nie tylko o plakatach czy broszurach, ale również o gadżetach reklamowych, które są doceniane przez wielu klientów. Warto jednak wspomnieć, że aby prezent był dobrze postrzegany przez klienta oraz aby chętnie go wykorzystywał, musi być dobrej jakości. Chodzi tutaj o materiały, z których zostanie wyprodukowany, a także o jakość nadruku. Właśnie dlatego przedsiębiorcy często decydują się na nadruki UV. Na czym polega taka technologia druku i jakie są jej zalety?

Czym jest druk UV i na jakich gadżetach można go zastosować?

Na początek warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest druk UV. Jest to jedna z nowocześniejszych metod druku cyfrowego. Polega na napyleniu na powierzchnię specjalnego druku polimerowego, który następnie jest utwardzony i utrwalony dzięki lampie LED. Można go wykorzystywać do druków wielkoformatowych UV oraz na dowolnych powierzchniach płaskich.

Co więcej, druk UV znajduje też zastosowanie na niewielkich elementach. W praktyce oznacza to, że jest chętnie wykorzystywany w branży reklamowej, ponieważ pozwala na tworzenie dobrej jakości nadruków na gadżetach piśmienniczych, power bankach czy innych artykułach promocyjnych.

Dlaczego nadruk UV dobrze się sprawdza przy gadżetach reklamowych?

Przedsiębiorcy decydują się na zastosowanie nadruku UV na brelokach, wizytownikach, power bankach, pendrivach czy innych gadżetach promocyjnych nie bez powodu. Taka technologia pozwala otrzymanie bardzo wytrzymałego nadruku, który jest odporny na blaknięcie, a nawet na zmienne warunki pogodowe. Jest to niezwykle ważne, ponieważ na gadżetach najczęściej nadrukowane jest logo firmy, które ma za zadanie budować świadomość marki.

Co więcej, taka technologia pozwala wiernie odwzorować kolory, co przekłada się na estetykę i atrakcyjność produktu. Warto również podkreślić, że czas produkcji nie jest długi, ponieważ naniesiony druk nie wymaga czasu na wyschnięcie czy dodatkowy proces suszenia. Czas realizacji takiego zamówienia jest skrócony do minimum.

wróć do aktualności