Jak zachęcić studentów do wybrania danej uczelni?

2022-10-17
Jak zachęcić studentów do wybrania danej uczelni?

Zdobycie wyższego wykształcenia jest bardzo popularną opcją, którą wybiera większość młodych ludzi. Należy jednak przyznać, że liczba uczelni w Polsce jest coraz wyższa, dlatego trwa "walka" o najlepszych studentów. Co może zrobić uczelnia, by przykuć uwagę wybranych kandydatów? I jakie gadżety mogą w tym pomóc? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
 

Co zachęci studentów do wybrania danej uczelni?

Świetną okazją do przyciągnięcia uwagi studentów są targi uniwersyteckie, w czasie których różne uczelnie przygotowują swoje punkty wystawowe. Cel jest jeden: zaprezentować aktualną ofertę i przyciągnąć jak największą grupę nowych osób. 

Jak można tego dokonać? Duże znaczenie ma przygotowanie stoiska, które różni się od konkurencji i wygląda ciekawie. Dodatkowo osoby odpowiedzialne za prezentowanie uczelni muszą być kompetentne, miłe i zorganizowane. Ich nastawienie i zaangażowanie może bowiem wywrzeć silny – negatywny lub pozytywny – wpływ na zgromadzonych kandydatach.
 

W jakie gadżety powinna zainwestować uczelnia?

W czasie targów uniwersyteckich bardzo ważne jest wykorzystanie gadżetów reklamowych, które będą wręczane potencjalnym kandydatom na studia. Takie przedmioty promują uczelnie jeszcze długo po zakończonym evencie. 

Gadżety, które warto wykorzystać to m.in.:

  • torby i plecaki reklamowe, które są funkcjonalnym podarunkiem; warto umieścić na nich logo lub znak uczelni, a w środku zapakować dodatkowe materiały, w tym ulotki,
  • długopisy reklamowe, które są jedną z najpopularniejszych opcji, dostępną w przystępnej cenie,
  • pendrive reklamowe z logo uczelni, które z pewnością przydadzą się w czasie studenckiego życia i które przypomną stoisko zorganizowane przez wybrany uniwersytet,
  • notesy, które sprawdzą się nawet w dzisiejszej dobie cyfryzacji; można nanieść na nie logo uniwersytetu lub jego hasło reklamowe.
wróć do aktualności