Darmowa dostawa

Na terenie Krakowa

Skontaktuj się telefonicznie

Zadzwoń teraz: 12 419 22 59

Jakie gadżety reklamowe najczęściej zdobi się poprzez grawerowanie?

2022-05-17
Jakie gadżety reklamowe najczęściej zdobi się poprzez grawerowanie?

Gadżety reklamowe są bardzo ważną częścią procesu pozyskiwania klientów oraz podtrzymywania zainteresowania tych, którzy już znają naszą ofertę. Dzięki swojej starannie dobranej formie wyróżniają markę na rynku i poprawiają jej obraz w oczach potencjalnych odbiorców. Na szczególną uwagę zasługują gadżety zdobione przy pomocy metody grawerowania. Na czym polega ten proces? I jakie propozycje można wykonać dzięki użyciu tej techniki? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
 

Czym jest grawerowanie?

Grawerowanie to technika zdobienia, która polega na wyryciu w materiale napisu albo określonego znaku graficznego. Korzenie tej metody sięgają naprawdę dawnych czasów, ponieważ w swojej pierwotnej wersji była ona wykorzystywana już w starożytności. Obecnie jednak grawerowanie jest nowoczesnym procesem bazującym przede wszystkim na wykorzystaniu laserów. Jego podstawą jest dobranie odpowiedniego wzoru, który będzie dopasowany do dostępnej przestrzeni i umożliwi odwzorowanie wszelkich detalów.

Grawerowanie jest bardzo ciekawą i popularną techniką także dlatego, że ozdoby wykonane przy jej pomocy są profesjonalne, eleganckie, jak również niezwykle trwałe. Zdobienie jest odporne na ścieranie i szkodliwe czynniki zewnętrzne, a gotowy projekt zachowuje swój dobry wygląd przez wiele lat. Inne zalety procesu to m.in.: precyzja wykonania, bezpieczeństwo dla zdrowia, łatwa powtarzalność i szybkość wykonania.
 

Jakie gadżety zdobione są poprzez grawerowanie?

Kiedy warto zastosować technikę grawerowania? Metoda ta jest wykorzystywana przede wszystkim w przypadku produktów wykonanych z metalu, z drewna, ale także ze skóry. Dodatkowo możemy ją zastosować do wybranych tworzyw sztucznych, przy czym powierzchnia materiału zawsze musi być płaska i umożliwiająca estetyczne wykonanie wzorów.

Jak wspomnieliśmy na początku technika grawerowania jest wykorzystywana m.in. podczas tworzenia wysokiej jakości gadżetów reklamowych. Metoda ta jest ceniona szczególnie za możliwość wykonanie najwyższej jakości zdobień, które są eleganckie, trwałe i zaawansowane pod względem artystycznym. Na szczególną uwagę zasługują breloki, długopisy, gadżety elektroniczne i ozdoby, których niepowtarzalny charakter wydobywany jest przy pomocy różnego typu grawerowania.

Co ważne, grawerowanie stosowane jest głównie w przypadku gadżetów, których cykl życia jest dłuższy i które nie są zaliczane do jednorazowych. Przedmioty te wyróżniają się wyższą jakością, ciekawszą formą i są funkcjonalne, dzięki czemu klient wykorzystuje je przez znaczny czas, reklamując tym samym firmę.

wróć do aktualności