Darmowa dostawa

Na terenie Krakowa

Skontaktuj się telefonicznie

Zadzwoń teraz: 12 419 22 59

Scyzoryki, noże i inne. Gadżety przydatne fanom survivalu

2020-08-24
Scyzoryki, noże i inne. Gadżety przydatne fanom survivalu

Survival to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu. Coraz więcej osób decyduje się na wyprawy, które są jednocześnie świetną przygodą oraz nauką umiejętności niezbędnych do przetrwania w ekstremalnych warunkach. Każdy fan survivalu wie, że ten rodzaj aktywności wymaga odpowiedniego przygotowania – zarówno pod względem wiedzy i kondycji, jak i właściwego ekwipunku. Zatem jakie gadżety powinien posiadać survivalowiec?

Podstawowym elementem wyposażenia potrzebnego na wyprawy outdoorowe jest plecak. Bez wątpienia powinien być przede wszystkim wygodny i dopasowany do sylwetki. Kolejną cechą odpowiedniego plecaka jest funkcjonalność – powinien być pojemny i posiadać dużo kieszonek, w których można poukładać wszystkie niezbędne akcesoria. Kieszenie zewnętrzne mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem w nagłych sytuacjach kryzysowych, kiedy będziemy potrzebowali łatwego i szybkiego dostępu do konkretnego gadżetu.


Pojedyncze akcesoria i zestawy survivalowe

Kiedy przygotujemy już plecak, musimy zastanowić się nad jego zawartością. Gadżety survivalowe powinny być dopasowane do rodzaju wyprawy – powinniśmy zadać sobie pytanie, co może sprawić nam problem. Czy będziemy musieli rozpalić ogień? Może będziemy przemieszczać się w nocy? Każda aktywność będzie wymagała innych gadżetów. Kompaktowym i funkcjonalnym rozwiązaniem, które łączy w sobie kilka akcesoriów, jest zestaw survivalowy. Najczęściej znajdziesz w nim m.in. folię termoizolacyjną, latarkę oraz zapałki.

Jednym z najważniejszych narzędzi survivalowca jest solidny nóż lub scyzoryk. Taki gadżet może przydać się niemal w każdej sytuacji – m.in. kiedy będziemy chcieli przeciąć linę, otworzyć puszkę czy przygotować drewno na ognisko. Oczywiście nóż przyda się również do przygotowania posiłku. Doskonałym rozwiązaniem będzie także niewielki scyzoryk, który zmieści się w kieszeni i w razie potrzeby będzie pod ręką.

Na wyprawie survivalowej z pewnością przydadzą się również kompas i latarka. Bywa tak, że piesze wędrówki trwają do późna i musimy przemieszczać się po ciemku. Latarka rozświetli nam drogę, a kompas wskaże odpowiedni kierunek. Inne akcesoria, które mogą zwiększyć komfort wyprawy, to m.in. apteczka, turystyczna, termos, płaszcz przeciwdeszczowy oraz śpiwór. Wszystkie te akcesoria znajdziesz w naszym asortymencie! Ponadto zestawy survivalowe mogą sprawdzić się także jako gadżety reklamowe.

wróć do aktualności