Darmowa dostawa

Na terenie Krakowa

Skontaktuj się telefonicznie

Zadzwoń teraz: 12 419 22 59

TAMPODRUK – PRECYZYJNA METODA ZNAKOWANIA GADŻETÓW REKLAMOWYCH

2016-10-18
TAMPODRUK – PRECYZYJNA METODA ZNAKOWANIA GADŻETÓW REKLAMOWYCH
Firma Studio Siedem Grzegorz Żółtowski korzysta z wielu metod znakowania gadżetów reklamowych, ceramiki i odzieży. Ostatnio przybliżyliśmy metodę sitodruku, dziś przedstawiamy kolejną metodę znakowania – tampodruk. Jest to jedna z najpopularniejszych i zarazem najtańszych technik pochodnych druku wklęsłego.

Sposób ten polega na nakładaniu trwałej farby drukarskiej za pomocą miękkiego, gładkiego stempla zwanego tamponem na znakowany gadżet reklamowy. Oprócz farby i tamponu potrzebna jest także specjalna maszyna (tamponiarka) i matryca. Cała metoda tampodruku przebiega według schematu:

1. Matrycę pokrywamy farbą.

2. Usuwamy nadmiar farby za pomocą rakli tak, by pozostała jedynie w szczelinach wzorca.

3. Tampon dociskamy do płytki wzorcowej – farba zostaje przeniesiona na tampon.

4. Dociskamy tampon do przedmiotu – farba zostaje ostatecznie osadzona.

Do zalet tej metody możemy zaliczyć możliwość znakowania dużej liczby towarów w krótkim czasie, co sprawia, że technika ta znacznie skraca czas realizacji zamówień. Ponadto technika ta jest dość mocno ceniona na rynku ze względu na swoją niską cenę i precyzję w znakowaniu nawet najmniejszych gadżetów reklamowych. Nadruki wykonywane techniką tampodruku charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczością, nawet drobne napisy (wysokość czcionki ok. 3 mm) pozostają czytelne. Firma Studio Siedem Grzegorz Żółtowski znakuje metodą tampodruku wiele gadżetów, w tym długopisy reklamowe, zapalniczki, ołówki, breloki, kredki i inne.
wróć do aktualności