GRAWER LASEROWY

wróć
GRAWER LASEROWY

Grawerowanie laserowe to metoda znakowania wykorzystująca wiązkę laserową. Sterowana komputerowo wiązka promieni laserowych precyzyjnie usuwa materiał z powierzchni grawerowanego przedmiotu. Posiadamy lasery typu YAG i CO2.

Lasery tego typu pozwalają na wykonanie graweru na takich materiałach jak: metal, drewno, szkło, skóra, karton, tworzywa sztuczne, laminaty grawerskie i guma stemplarska.

Zalety grawerowania laserowego:

 

01 PrecyzjaZe względu na komputerowe sterowanie wiązką laserową możliwe jest wykonanie nawet najbardziej finezyjnych logotypów na znakowanych artykułach.

02 Powtarzalność logotypówLaser gwarantuje, że cała partia przeznaczonych do znakowania artykułów będzie miała identyczny logotyp.

03 TrwałośćGrawerowanie polega na usuwaniu zewnętrznej warstwy znakowanego produktu, dzięki temu wykonany logotyp nie jest wypukły, a tym samym staje się odporny na ścieranie.

04 Czystość wykonaniaGrawerowanie laserowe nie wymaga bezpośredniego kontaktu ze znakowanym przedmiotem.

05 Szybkość znakowaniaLasery charakteryzują się wysoką wydajnością. Dzięki temu możliwe jest znakowanie dużych ilości artykułów w krótkim czasie.

06 Powierzchnia znakowaniaGrawerowanie laserowe pozwala nanosić zarówno bardzo małe jak i bardzo duże logotypy, nawet o wymiarach do 432x726mm.

Oznaczenia grup znakowania: L1, L2, L3
wróć